KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13591497

nr 1359 1497

Sven Hellquist

(1916-1997), Sverige

Blandteknik, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Häst. Signerad. Motivet: 19x23cm

Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .

Utrop:

500 kr

måndag 9 november 2020
kl 20:46:46

Sven Hellquist

Läs mer om Sven Hellquist